سگال پرداز

نوشته ها

روش های جستجو

روش های جستجو  : در این نوشته قصد داریم روش های متنوع جستجوی اطلاعات در برنامه سگال را شرح دهیم  . جستجو اطلاعات یکی از مهمترین بخش های یک نرم افزار بحساب می آید و در گزارش گیری به کاربران کمک میکند در نرم افزار سگال

سعی شده است انواع جستجو ها  و عملگر ها ( و ، یا ، مخالف  ) اعم از جستجو های ساده ، پیشرفته ، مرتب سازی ها به صورت مجزا و ترکیبی در برنامه گنجانده شود تا کاربران در کوتاهترین زمان بهترین و دقیقترین گزارش را در اختیار داشته باشند .

نوار جستجو :

در تمام فرم ها نوار تحت عنوان نوار جستجو گنجانده شده است که با میانبر ctrl+f فعال میگردد که میتواند بر اساس مقدار یک یا چند ستون جستجو انجام دهد (جستجوی ترکیبی) این قسمت قابلیت جستجوی بخشی و جایگزین ها wildcard را پشتیبانی میکند  مثلا ” شرکت%” تمام سطرهایی که با شرکت شروع شده باشند .

نوار جستجو

مرتب سازی :

یکی از روش های دستیابی به اطلاعات مرتب سازی بر اساس یک ستون است که با کلیک کردن بر روی هر ستون بر حسب آن ستون مرتب سازی صعودی یا نزولی انجام میگیرد.

مرتب سازی ستون ها

روش انتخابی:

این روش لیستی از مقادیر را برای کاربر نمایان میکند و کاربر با چک کردن یک یا چند مقدار به نتیجه دلخواه میرسد این روش قابلیت ترکیبی را داراست .

جستجوی انتخابی

فیلتر ساز ساده :

این روش یه جعبه دو بخشی در اختیار کاربر قرار میدهد و کاربر میتواند ستون انتخابی را با شرطی مانند (بزرگتر ، کوچکتر …) ترکیب کند .

جستجو ساز ساده - فیتر ساز ساده

 

فیلتر ساز پیشرفته :

این روش محیطی پیشرفته و درختی تحت عنوان فیلتر ساز در اختیار کاربران قرار میدهد و تمام امکانات روش های بالا را داراست و کاربر میتواند دسته ای از شروط ، ستون ها ، اعمال نتیجه و ترکیب با گروه شرط های جدید را اعمال کند

جستجو ساز پیشرفته - فیلتر ساز پیشرفته

 

روش های فوق با هم ترکیب هم میشوند و  در پایین صفحه در تمام روش های بالا نواری تحت عنوان نوار نتیجه جستجو قرار دارد که با مقدار دهی جستجو ها نمایان میگردد .

نوار جستجو

روش های جستجو

نوشته شده در: مفاهیم سیستم, نرم افزار سگال, همه موارد

ارسال دیدگاه: (۰) ←

ارسال دیدگاه

شما باید وارد شوید تا دیدگاهی ارسال کنید.