سگال پرداز

نوشته ها

روش های گزارشگیری

روش های گزارشگیری : در این نوشته قصد داریم انواع روش های گزارش گیری نرم افزار سگال را شرح دهیم. سعی شده است با تنوع روش ها سریعترین و دقیقترین فرایند برای حصول نتیجه را در اختیار کاربران قرار دهیم .

منظور از گزارش گیری  در این بخش فرمت خروجی چاپی و یا فایلی گزارشات است همانطور که میدانید گزارش گیری یکی از مهمترین بحث های یک نرم افزار بحساب می آید . هر کدام از روش های زیر در تمام فرمها قابل استفاده است .

ارسال به اکسل :

در هر جای برنامه چنانچه کلید ترکیبی ctrl+e تایپ شود اطلاعات همانگونه که در برنامه رویت میشود به برنامه اکسل منتقل شده بعد از تنظیمات چاپ میگردد .

ارسال به اکسل excel

 

گزارش ساز ساده :

بعد از کم و زیاد کردن فیلد ها و ترتیب نمایش می توان با فشردن کلید ctrl+p در هر فرم  به محیط چاپ پیشفرض برنامه رفت و بعد از اعمال تنظیمات گزارش دلخواه را چاپ کرد . این محیط تنظیمات کلی چاپ ، صفحه و … را در اختیار کاربران قرار میدهد

گزارش ساز ساده

گزارش ساز پیشرفته و گزارشات آماده :

گزارش ساز محیطی است که اطلاعات جستجو شده را در اختیار کاربران قرار میدهد و کاربران را در تهیه فرمت نهایی گزارش یاری میکند این روش پیشرفته ترین روش گزارش گیری نرم افزار بحساب می آید ، کاربران بعد از ساختن گزارش و تثبیت آن می توانند بار ها از آن استفاده کنند و نیازی به طراحی مجدد ندارند همچنین کاربران میتوانند برای هر فرم 4 گزارش در محیط گزارش ساز پیشرفته طراحی کرده استفاده کنند البته یکسری گزارشات توسط شرکت سازنده نیز طراحی و قابل استفاده است که کاربران میتوانند آنها را تغییر داده و سفارشی سازی کنند  از قابلیت های بارز این بخش تبدیل گزارش به فرمت های روز دنیا نظیر xls pdf jpg tif txt csv ,…. است . استفاده از تصاویر انواع بارکد (میله ای ، دوبعدی) نمودار … از دیگر قابلیت های این بخش است.

نرم افزار گزارش ساز

 

 

 

روش های گزارشگیری

نوشته شده در: نرم افزار سگال, همه موارد

ارسال دیدگاه: (۰) ←

ارسال دیدگاه

شما باید وارد شوید تا دیدگاهی ارسال کنید.