سگال پرداز

نوشته ها

کار با بانک اطلاعاتی سنگین ، بررسی روشها

کار با بانک اطلاعاتی سنگین :  رشد اطلاعات در سیستم رابطه مستقیمی با  زمان ، میزان کاربران ، تراکنش ها  در بانک اطلاعاتی دارد در این مطلب قصد داریم رویکرد نرم افزار یکپارچه سگال را در دیتای سنگین بسط و توضیح دهیم.

data-head

 معماری  و طراحی ، انتخاب بانک اطلاعات :

در نرم افزار سگال طرحهای بانک اطلاعاتی بر مبنای ساختار رابطه ای با کمترین اتلاف پردازش در نظر گرفته شده است ، این برنامه با بهره گیری از sql server که طراحی شده برای دیتای متوسط و سنگین است  به این مورد رسیدگی میکند همچنین این پردازنده بانک اطلاعات یکی از مناسبترین پردازنده های بانک اطلاعات در شبکه داخلی lan و خارجی wan است.

SQL-Server-2012

بخش بندی اطلاعات :

این قسمت صرفا طراحی سیستم را شامل میشود که بسته به طرح ،داده ها را بخش بندی کرده است و در مواجه با دیتای سنگین تنها بخش مورد نظر را تحلیل میکند  این قسمت  یک حالت اختیاری در سیستم است و کاربر بسته به رشد اطلاعات و یا نیاز میتواند تمام اطلاعات یا بخشی از ان را تحلیل کند . این قسمت در سیستم تحت عنوان  شرکت  (database) و دوره در شرکت بخش بندی شده است . برای مثال بانک اطلاعاتی یک شرکت و دوره های وابسته تاریخی در ان شرکت نرم افزار سگال یک نرم افزار چند شرکتی است که میتوان با یک سیستم مدیریت چند بانک اطلاعاتی را برعهده گرفت.

شرکت ها :

se_sherkat

دوره ها :

se_dore

 

نگهداری بهینه فایلها :

فایلها بزرگترین قسمت اطلاعات و رایجترین حجیم کننده بانک اطلاعاتی هستند در روش های قبلی فایلها برای امنیت و دسترسی بهتر درون بانک اطلاعاتی نگهداری میشدند که این موضوع مشکلاتی برای بانک اطلاعاتی پیش می آورد که عمده ترین آن کند شدن سیستم و حجیم شدن دیتابیس است از سال ۲۰۰۸ شرکت مایکروسافت  برای حل این منظور روشی جدید ارائه کرده است این روش با نام فنی FILESTREAM شناخته میشود که این موضوع را برطرف میسازد نرم افزار سگال از این روش جدید برای مدیریت فایل های بانک اطلاعاتی استفاده میکند .

 

پارامتر های سیستم :

سرعت بالای پرس و جو ها : در تمامی پرس جو هایی که در نرم افزار سگال انجام میشود نسبت به متناظر آن در نرم افزار sql server با سرعت بالاتری انجام میپذیرد این قابلیت یکی از موارد تمایز نسبت به نرم افزار های دیگر است .

تنظیم کننده تعداد رکورد برای نمایش : این قسمت تعیین میکند در نمایش اول چند رکورد بارگذاری شود و بر این مبنا کل اطلاعات را صفحه بندی میکند این روش معمولا در روش های تحت وب برای حفظ سرعت انجام میشود   نا گفته نماند نمایش تعداد رکورد و این موضوع تماما قابلیت سفارشی سازی  توسط خود مشتری را داراست .

کار با بانک اطلاعاتی سنگین

 

تنظیم کننده نمایش اطلاعات در هنگام نمایش فرم و امکانات : فرمهای سگال قابلیت های فراوانی از جمله مرتب سازی گروه بندی .. دارند که میتواند هر کاربر بسته به نیاز روی هر فرم آن را فعال یا غیر فعال نماید و هر زمان که بخواهد این تنظیمات را تغییر دهد همچنین میتواند تعیین کند که فرم با دیتا فراخوانی شود یا به صورت خالی و پس از تعیین پارامتر ها اطلاعات را نمایش دهد .

se_act

 

پارامتر های نمایش : این پارامتر ها عموما قبل از فراخوانی اطلاعات تعیین میشوند و تمرکز و سرعت در فرمها را به ارمغان میآورند.

se_param

 

نرم افزار سگال ترکیبی بهینه از روش های گفته شده به مشتریان تقدیم میدارد  تا نگرانی نسبت به رشد اطلاعات در آینده وجود نداشته باشد

کار با بانک اطلاعاتی سنگین

نوشته شده در: مفاهیم سیستم, نرم افزار سگال, همه موارد

ارسال دیدگاه: (۰) ←

ارسال دیدگاه

شما باید وارد شوید تا دیدگاهی ارسال کنید.